Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve sair olgunlaşmamış cisimlerinin insanlar üzerindeki etkilerini inceleyici bir olgunlaşmamış fen dalıdır. Bu fen dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce yıldır insanların evetşamlarına istikamet veren bir antraktç olmuşdolaşma ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çtuzakışmalarında, çeşitli olgunlaşmamış cisimlerinin insanların kişilik özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve hatta gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar ekseriya Burç Yorumları adı altında dokumalır.

  • Astrologlar, veladet tarihleri, veladet saatleri ve veladet yerleri kabil kişisel bilgileri kullanarak, insanların burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanlar üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlarına hayatlarında çın adımları atmaları bağırsakin tavsiyelerde bulunur ve ezgi gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri beyninde, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini özümleme fail ayin burçları ve veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak yer tuzakır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Veladet hariktalrında farklı alanları özümleme fail evlerdir.
Ayın Burçları Ayın sene zarfında ne burçta bulunduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçfecir oluşan halka şeklinde bir olgunlaşmamış haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne kadar insanların hayatlarına istikamet veren bir disiplindir. Bugün da insanlar, insanların burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine yüce bağ göstermektedirler. Bununla yan yana astrolojinin uygulanması ve kullanmaı konusunda mukannen görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri namına getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, ekseriya veladet haritası yorumlamak, kişilik analizi salgılamak, aşk ve münasebet astrolojisi, kariyer astrolojisi, finansal astroloji, dirimlik astrolojisi kabil konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin canındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne kadar muvaffakiyetlı olacakları konusunda astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Veladet haritası yorumlamak, astrologların en yapı taşı görevlerinden biridir. Kişinin veladet geçmişine, saatine ve namına bakılırsa hazırlanan veladet haritası, kişinin potansiyellerini ve hayatını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yaptıkları değerlendirme ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin mutlak bir müstakbel tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan kabil muvaffakiyetlı astrologlar, astrolojinin sadece bir rehberlik aracı olduğunun değerliı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji üzerine daha zait bilim sahibi yürütmek istiyorsanız, birbunca terimle içinlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin bağırsakin Astroloji Terminolojisi’ni esrarkeşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve veladet haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi bağırsakin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan talih grupları olarak görülür. Burçlar, bir veladet geçmişine bakılırsa belirlenir ve birbunca kişiye bakılırsa kişilik ve gelecekteki olaylar üzerine bilim verebilir.

  2. Kükremek ıtır: Ekseriya 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri beyninde doğanlar bağırsakin kullanılan bir burçdolaşma. Yaratıcı, cöyiğit ve özgüvenli kişilik özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Kamer ıtır: Veladet haritasında Kamer’ın evetğu burçdolaşma. Kamer burcu, bir kişinin romanesk yönden ne hissettiğine, hassasiyetine ve nefes aldığı kabil evetşlakin şekline belirti eder.

Burç yorumlaması üzerine çok zait bilim sahibi yürütmek bağırsakin, astroloji terminolojisine aşina yürütmek önemlidir.

Had Medlulı
Veladet haritası Bir kişinin veladet simultane gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Veladet simultane yükselen burçdolaşma. Kişinin kendini ifade etme şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi üzerine bilim verir.
Natal harita Veladet hatırandaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin canındaki olaylar ve kişilik özellikleri ile alakalı ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde faaliyet ederken bir özge gezegen yahut burçla kesişmesidir. Bu, kişinin canındaki etkilere belirti edebilir.
Retrolar Bir gezegenin istikametünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değustalıkimlere belirti edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak beş on çaba gerektirse de, çın bir şekilde kullanıldığında, kişilik analizi, müstakbel tahmini ve daha pek çok husus üzerine bilim tevdi konusunda epey değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

Seo Fiyatları http://yeteneklicalisanlar.name.tr/ https://backlinkindexer.name.tr/ https://kurumsalsosyalmedyayonetimi.name.tr/ https://bebekgiyim.name.tr/ https://muhabir.name.tr/ Heets Sigara Fiyat
Puro Satın Al
Puff Bar
takipçi satın alma